Tisková zpráva ze dne 27.10.2022
Vrátné, hlídače a recepční lze nahradit chytrými zařízeními a vzdáleným dohledem, kamery můžou fungovat, i když je zhasnuté osvětlení. Společnosti tak podle SECURITAS ČR ušetří za energie, protože nemusí tolik svítit a topit v hlídaných objektech. Aktuální to je zejména po přechodu na zimní čas.
Rapidní zvyšování cen energií se promítá i do ceny zabezpečení objektů. Zejména v zimním období vynakládají společnosti násobně vyšší částky, když musí fyzické ostraze, vrátným a recepčním zajistit podmínky k jejich práci: zázemí s topením, světlem a mnoha elektronickými zařízeními, jako jsou počítač, lednice, rychlovarná konvice apod. Největší bezpečnostní agentura na českém trhu SECURITAS ČR srovnala hodinové náklady na fyzickou a vzdálenou ostrahu objektů a zjistila, že automatická řešení můžou zlevnit zabezpečení objektů až padesátkrát.
Neplaťte desetitisíce, když můžete stokoruny
Například při fyzickém zajišťování provozu recepce agentura spočítala hodinové náklady na 236 korun, z čehož 230 Kč tvoří mzda recepční, 4,50 Kč elektrická energie spotřebovaná počítačem a 1,50 Kč elektrická energie na osvětlení recepce. Pokud ale klient využije chytrou eRecepci, tedy elektronický kiosek, na kterém se každá návštěva odbaví sama online, vyjde ho takové řešení pouze na 4,50 Kč za hodinu, tedy méně než na padesátinu nákladů za osobní recepční.
Ještě výhodněji vyjde elektronizace a vzdálená správa vrátnice. Zatímco fyzický vrátný vyjde společnost na 247,50 Kč za hodinu (210 Kč hodinová sazba vrátného, 4,50 Kč elektrická energie spotřebovaná počítačem, 12 Kč elektrická energie spotřebovaná mikrovlnnou troubou, 12 Kč elektrická energie spotřebovaná rychlovarnou konvicí, 6 Kč elektrická energie spotřebovaná lednicí, 3 Kč elektrická energie pro zajištění osvětlení), eVrátnice nákladově vyjde na 4,50 Kč za hodinu.
Chytrá zařízení spolehlivě nahradí fyzickou ostrahu
Do pěti korun na hodinu se sníží náklady v případě, že firma přejde na vzdálené zabezpečení objektu prostřednictvím kombinace kamer s inteligentní analýzou a služeb dohledového centra bezpečnostní agentury. Čistě nákladově vyjde provoz trvale nebo dočasně instalované kamery (SECURITAS ČR tyto kamery nabízí v rámci služby Remote Video Solutions neboli RVS) na 0,20 Kč za hodinu, ještě levněji pak, pokud se jedná o mobilní řešení, kde kamery napájejí solární panely. K nákladům je třeba připočíst také službu operátora vzdáleného dohledového centra, ten má ale na starosti dohled nad víc objekty, a tak se jeho mzda rozpočítává mezi víc klientů.
Kamery fungují i ve zhasnutém objektu
„Od klientů stále častěji slyšíme, že si uvědomují výši nákladů, když musejí topit, svítit a zajišťovat energii na vaření v objektech pro strážné. Vzdálený dohled a elektronické zabezpečení jsou velmi efektivním řešením ve chvíli, kdy ceny energií neustále stoupají a s jistotou se nedá předvídat, jak se budou vyvíjet v roce 2023,“ říká Jan Peroutka, technický ředitel SECURITAS ČR. „Chytré bezpečnostní kamery fungují i za zhoršených světelných podmínek, nepotřebují tedy extra svítit. Mají vlastní IR přísvit, ale klienta jejich provoz nestojí víc, než je nutné,“ dodává Jan Peroutka. Zejména v zimním období tak klienti ušetří za osvětlení hlídaného objektu.
Dosah chytrých bezpečnostních kamer je obrovský a fyzický strážný jim nemůže konkurovat. Například mobilní systém RVS, tzv. „žirafa“ dokáže střežit oblast o průměru až 120 metrů, a to jak ve dne, tak i v noci. Všechny druhy RVS disponují IP reproduktorem, jehož prostřednictvím může operátor dispečinku přímo oslovit osobu, která pronikla do areálu. Právě okamžitá hlasová intervence se ukázala jako klíčová výhoda služby RVS a ideální způsob odstrašení narušitele.
Máte dotazy nebo zájem o bezpečnostní služby? Napište nám nebo volejte na 724 681 697.